Kiedy musisz zjechać z drogi… Ford Transit Trail!

12.01.2021

Nowe uterenowione warianty: Ford Transit Trail i Ford Transit Custom Trail

Wraz z wprowadzeniem wersji Trail i Active do samochodów dostawczych, sprawiono, że samochody te zyskały nowe możliwości i przygotowanie do pracy nie tylko tam, gdzie drogi są równe i asfaltowe. Już od pierwszej zapowiedzi nowych wersji znanych nam doskonale Transitów, wiedzieliśmy, że będą wzbudzać ogromne zainteresowanie i wielu naszych Klientów uzna je za doskonałe rozwiązanie dla swoich firm. Nie zawiedliśmy się. Korzystając z okazji wyjazdu z naszego salonu samochodowego chcemy przybliżyć Państwu Forda Transita i Forda Transita Custom w wersji Trail.Co jest wyjątkowego w Fordzie Transit Trial?

Zasadniczą różnicą, która wpływa na wyjątkowość tej wersji jest mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu mLSD (ang. mechanical limited slip differential), który ułatwia poruszanie się po niestabilnym podłożu. Dzięki tej mechanicznej blokadzie dyferencjału na przedniej osi napędowej poruszanie się po lżejszym terenie (typu szuter czy piasek) jest znacznie łatwiejsze. Oznacza to, że jeśli jedno koło traci przyczepność, większy moment obrotowy silnika zostanie przekazany na drugie koło, poprawiając ją.
Należy nadmienić, że z tym mechanizmem współdziała ponownie skalibrowany układ stabilizacji toru jazdy ESC. Rozwiązanie to znane już jest właścicielom modeli Ford Performance (m. in. Focusa RS, Fiesty ST i Focusa ST), ponieważ mechanizm różnicowy mLSD został wcześniej wypróbowany w sportowych wariantach.

Niezwykle wszechstronny samochód dostawczy

Ford Transit Trail oferowany jest w wariancie 3500 kg DMC zarówno jako furgon, furgon z podwójną kabiną, mikrobus oraz podwozie pod zabudowę z pojedynczą lub podwójną kabiną.
Z kolei Ford Transit Custom Trail dostępny jest z DMC od 3000 do 3400 kg, z dwoma rozstawami osi w wersjach nadwoziowych furgon, furgon z podwójną kabiną oraz kombi.

Transit Trail i Transit Custom Trail napędzane są 2-litrowymi silnikami wysokoprężnymi Ford EcoBlue dysponującymi mocą 170 KM i 185 KM. Dodatkowo dostępna jest wersja EcoBlue Hybrid z silnikiem o mocy 170 KM. Transit Custom Trail występuje jako wyjątkowa w tym segmencie “terenowa” miękka hybryda i wyposażony jest w układ napędowy znany z Transita Custom mHEV. Układ miękkiej hybrydy, oparty na 48-woltowej instalacji elektrycznej, odzyskuje energię podczas zwalniania, a następnie przechowuje ją w zestawie akumulatorów o napięciu znamionowym 48V, wykorzystując podczas jazdy do uzyskania dodatkowej oszczędności paliwa.

Funkcjonalność i wygoda w wersji Trail

Ford Transit Trail oferuje znakomite parametry transportowe. Dzięki ładowności dochodzącej do 1400 kg i przestrzeni ładunkowej wynoszącej 13 m3 pojazd pomieści ładunek o długości przekraczającej 3 metry. Dodatkowo dostęp do ładunku jest ułatwiony za sprawą szeroko otwieranych drzwi bocznych.
Nie zapomniano jednak o wygodzie kierowcy. Transity Trail otrzymały wzbogacone specyfikacje wyposażenia wnętrza, z klimatyzacją znacznie wpływającą na podniesienie komfortu jjazdy i skórzaną tapicerką w standardzie, która wpływa nie tylko na estetykę, ale także łatwość utrzymania wnętrza w czystości. Nie mogło również zabraknąć elektrycznie regulowanych i składanych lusterek bocznych.

Skontaktuj się z nami

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje Szumilas AT sp.j.
Pokaż najnowsze promocje Szumilas AT sp.j.

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Szumilas AT sp.j.Opinie