Jesteśmy firmą do zadań specjalnych!

Ford SZUMILAS AT nadwozia

17.12.2020

Pojazdy specjalistyczne u dealera Forda

Fordy to idealna baza pod pojazdy specjalistyczne, które idealnie sprawdzają się w wielu branżach, takich jak na przykład budownictwo, służby użyteczności publicznej, leśnictwo, wojsko czy ratownictwo.


Najczęściej wykorzystywanymi samochodami do tego typu realizacji jest Ford Transit, Ford Transit Connect, Ford Transit Custom oraz Ford Ranger. Jest mnóstwo możliwości dostosowania wybranego pojazdu do potrzeb danej firmy czy organizacji i na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie elementy posiadają odpowiednie certyfikaty i gwarancję tak aby samochód mógł służyć jak najdłużej w jak najtrudniejszych warunkach.Samochody marki Ford w budownictwie 


Wyciągarki - przydatne nie tylko w offroadzie, ale także w budownictwie. Montowane najczęsciej na Fordzie Rangerze.

Zwyżki samochodowe - podnośniki koszowe, które pomagają przy pracach na wysokościach takich jak wklejanie bilboardów, usuwanie sopli czy konarów drzew, malowanie kontrukcji, naprawy elektryczne.

Skrzynie aluminiowe - z burtami o wys. 400 mm, słupkami aluminiowymi i burtami bocznymi aluminiowymi anodowymi. Mocowanie ładunku dzięki specjalnym uchwytom, schodek na tylnej burcie, który ułatwia wejście. Podłoga ze sklejki wodoodpornej.

Wywrotki - realizowane na pojazdach użytkowych do 3.5t DMC. Wywrotka posiada burty aluminiowe i stalowe (400 mm), podłogę wykonaną ze wzmocnionej stali oraz liczne rozwiązania, podnoszące komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Kontenery - typu LAMINAT z wypełnieniem poliestrowo-szklanym o gr. 14mm lub 25mm. Dach tworzy szkielet złożony z profili aluminiowych, pokryty widnym laminatem. Anodowane drzwi wewnętrzne z zamknięciem ryglowym oraz drabinka wejściowa zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Zabudowy warsztatowe - idealne rozwiązanie, które wykorzystuje pełnię miejsca w samochodzie. Można je dostosować do każdego rodzaju samochodu a mobilne rozwiązania pozwalają na przenoszenie zabudowy między samochodami.Samochody Forda do przewozu osób

W samochodach, które będą służyły do przewozu większej ilości osób przerabiany jest pojazd typu furgon lub combi. Adaptacje mogą nie tylko polegać na przerobieniu pojazdu na pojazd wieloosobowy, ale także tak doposażyć wybranego Forda, by idealnie sprawdzał się do przewozu osób niepełnosprawnych.

Zastosowane rozwiązania pozwalają na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wszystkich pasażerów wzmocnienie ich komfortu jazdy.


Izolacje, izotermy i chłodnie - Ford to najlepszy wybór!

Niektóre branże wymagają, by przewożony w samochodzie towar utrzymywany był w stałej temperaturze. Jeśli wymagana jest izolacja stosuje się konstrukcję samonośną, klejoną z płyt warstwowych izolowanych pianką poliuretanową. Zabudowa takich chłodni stosowana jest często na Fordzie Transicie.


Jeśli temperatura przewożonych produktów musi być mocno izolowana, możliwe jest wykonanie izolacji furgonu do - 20°C, dzięki użyciu najwyższej jakości pianek STYROFAM XPS o zamkniętej strukturze komórkowej. Dzięki bardzo niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła - 0.027W/mK takie pojazdy mają zastosowanie na przykład w firmach farmaceutycznych. Ponadto, że przednia ściana jest przystosowana do montażu agregatu chłodniczego, materiały użyte do zabudowy posiadają atest higieniczny PZH.

Taki specjalistyczny Ford Connect to również dobre rozwiązanie dla wszystkich tych firm, które muszą przewozić wszelkiego rodzaju mrożonki.Samochody specjalne w Ford Szumilas AT

Oprócz oczywistych i szerokich zastosowań danych modeli Forda pod zabudowę, są również bardzo specyficzne zamówienia i samochody, które spełniają tylko konkretne wymagania.

Nasi Klienci poszukują nie tylko nowych i ulepszonych rozwiązań, ale także gotowych patentów na to by samochód spełniał zadania i nadawał się do (często) bardzo wymagającej pracy.


W kwestii samochodów służbowych, jakie możemy obsłużyć, to na przykład:

 • bankowóz - przystosowany do transportowania wartości pieniężnych. Najczęściej to Ford Ranger, który posiada podwójną lub przedłużoną kabinę (konwojowa) 4-drzwiową oraz kontener dwukomorowy, który wyłożony jest blachą stalową o podwyższonej odporności i jakości.

 • laweta

 • samochód operacyjny dla straży pożarnej - pomaga w zwiększeniu efektywności strażaków i poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Przystosowany do pracy w terenie pozwala na dotarcie w miejsca, z nawet najtrudniejszym dojazdem

 • samochód operacyjny dla straży miejskiej

 • samochód operacyjny dla służb ochrony kolei PKP

 • samochód patrolowy w ośrodkach państwowych lub prywatnych (takich jak lotnisko, hale sportowe, stadiony, firmy produkcyjne

 • pretorian - samochód policyjny patrolowo-wypadkowy

 • samochód patrolowy (patrolowo-gasniczy) dla nadleśnictwa, lasów państwowych

 • radiowozy

 • karawany

 • pojazdy z zabudową do przewozu psów w tym samochód ratowniczy SORZ

 • samochody do patroli interwencyjnych dla prywatnych służb ochroniarskich


Samochód dla straży pożarnej OSP Grodziec

Możemy pochwalić się wieloma realizacjami dla firm i instytucji. Jedną z ostatnich jest świetna współpraca z OSP Grodziec, gdzie mieliśmy okazję przygotować Forda Rangera, spełniającego wszystkie wymagania Strażaków i który na pewno będzie perfekcyjnie służył!


Skontaktuj się z nami


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Pokaż najnowsze promocje Szumilas AT sp.j.
Pokaż najnowsze promocje Szumilas AT sp.j.

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Szumilas AT sp.j.Opinie