Ford Pro po raz ósmy z rzędu sięga po tytuł lidera sprzedaży pojazdów użytkowych w Europie

30.01.2023

Ford Pro zakończył 2022 rok na czele rankingu sprzedaży pojazdów użytkowych w Europie1, pieczętując tym samym ósmy rok z rzędu jako lider w tym segmencie pojazdów i nowy rekord w branży.

 • Ford Pro pozostawał w roku 2022 liderem sprzedaży samochodów dostawczych i pickupów w Europie, zwiększając rok do roku swój udział na jedenastu rynkach.
 • Transit Custom uznany za najlepiej sprzedający się jednotonowy samochód dostawczy w Europie i najlepiej sprzedający się pojazd w Wielkiej Brytanii; pickup Ranger ósmy rok z rzędu europejskim liderem swojego segmentu.

Ford Pro dział pojazdów użytkowych i przeznaczonych dla nich usług, odnotował najwyższy w historii udział w rynku ogólnym na poziomie 15,0 procent i zwiększył swój udział rok do roku w jedenastu krajach: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Irlandii, Portugalii, Rumunii, Szwecji i Turcji.

Ustanowienie nowego rekordu – ósmego z rzędu roku na pozycji lidera rynku europejskiego – pokazuje, jak bardzo nasi klienci komercyjni polegają na samochodach dostawczych i pickupach Forda, które przynoszą korzyści ich firmom. Dzięki wprowadzeniu naszej wyjątkowej platformy łączącej oprogramowanie, systemy ładowania akumulatorów i usług serwisowych w całej Europie, będziemy dążyć do pogłębiania zaufania klientów do Ford Pro, skupionego na podnoszeniu efektywności ich firm – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro, Europa.

Ford E-Transit

Lokomotywą naszego sukcesu był Ford Transit Custom2, 3, który w ubiegłym roku ponownie był najchętniej kupowanym modelem wśród jednotonowych samochodów dostawczych w Europie. Transit Custom był również najlepiej sprzedającym się pojazdem w ogólnych rankingach w Wielkiej Brytanii, gdzie Ford utrzymuje pozycję lidera rynku już od 57 lat z rzędu. W zeszłym roku Ford Pro zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży następcę modelu – w pełni elektrycznego E-Transita Customa4.

W ramach gruntownego odmładzania produktów i usług, Ford Pro wprowadził wiosną 2022 roku w pełni elektrycznego E-Transita5, który od debiutu stał się w czerwcu liderem sprzedaży w segmencie dwutonowych elektrycznych vanów. Ford Pro zaprezentował również zintegrowaną platformę, obejmującą oprogramowanie, system ładowania, usługi serwisowe i finansowe, stworzoną specjalnie w celu podniesienia konkurencyjności i przyspieszenia zrównoważonego rozwoju europejskich firm różnej wielkości.

W 2022 roku firma przedstawiła kompletnie nowego pickupa Forda Rangera3, 6, który umocnił swoją pozycję lidera segmentu i odnotował ósmy kolejny rok na szczycie rankingu najpopularniejszych pickupów w Europie.

# # #
1 Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja, Szwajcaria i Turcja
2 Ford Transit Custom uzyskuje homologowaną emisję CO2 na poziomie 171-318 g/km wg WLTP i homologowane zużycie paliwa 6,5-12,1 l/100 km, wg WLTP.
3 Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.
4 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zasięgu zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży.
5 Zgodnie ze Światową Zharmonizowaną Procedurą Badania Pojazdów Lekkich (WLTP). Przy w pełni naładowanym akumulatorze można osiągnąć zasięg do 317 km (przewidywana wartość docelowa wg WLTP), zależy to od serii i konfiguracji montowanego akumulatora. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego w zależności od wielu czynników (warunków pogodowych, stylu jazdy, profilu trasy, stanu technicznego pojazdu i wieku oraz kondycji akumulatora litowo-jonowego).
6 Ford Ranger uzyskuje homologowaną emisję CO2 na poziomie 208-315 g/km wg WLTP i homologowane zużycie paliwa 7,9-13,8 l/100 km wg WLTP.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Pokaż najnowsze promocje Szumilas AT sp.j.
Pokaż najnowsze promocje Szumilas AT sp.j.

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Szumilas AT sp.j.Opinie